آشپزخانه قلب هر خانه‌ای به شمار می‌رود؛ در واقع می‌توان گفت یکی از بخش‌های مهم و شاید مهم‌ترین آن آشپزخانه است در آشپزخونه وسایل و ابزارهای گوناگونی استفاده می‌شود و هر کسی می‌تواند به‌خوبی از آن بهره بگیرد در مورد کابینت های گلاس باید به شما بگویم که این مدل کابینت یکی از محبوب‌ترین کابینت‌ها در بین عوام به شمار می‌رود کابینت های گلاس یکسری ویژگی دارد و از کابینت‌ ام دی اف محبوب تر است در این مقاله می‌خواهیم یکسری نقاط در مورد آن به شما معرفی کنیم و شما را بااین مدل کابینت  هایگلاس بیشتر آشنا کنیم

کابینت های گلاس

بررسی کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس یکی از مقاوم‌ ترین کابینت‌ها می‌باشد که مغزی آن از چوب ام دی اف ساخته ‌شده است؛ درواقع ویژگی‌های آن را می‌توان مشابه به کابینت ام دی اف دانست با یک سری تفاوت در این کابینت از روکش پلاستیک و براقی استفاده می‌شود و وجه تمایز آن با ام دی اف این است که روکش براق آن همان های گلاس می‌باشد.

اگر از یک نفر به خود که کابینت شما را طراحی کند؛ مسلماً یکی از متریال گوناگونی که به شما پیشنهاد می‌دهد های گلاس می‌باشد. های گلاس نسبت ‌به شیشه سبک ‌تر است اما مقاومت و استحکام آن بیشتر از کابینتی که از های گلاس ساخته می‌شوند بیشتر است، این مدل ظاهر خیلی شیکی دارند و نسبت به ام دی اف برتری‌هایی از نظر شکل زیبایی و ظاهری دارند.

همچنین مدل ساده‌ی آن باعث می‌شود تا در طراحی و دکوراسیون مدرن بتوانید از آن به‌وفور استفاده کنید. کابینت هایگلاس درواقع یک نوع ورق با مغزی ام دی اف است که با روکشی پلاستیکی معمولاً از پلکسی‌گلاس تولید می‌شود عموماً ورق‌های های گلاس از یک سمت و با پلکسی‌گلاس پوشیده شده و از طرف دیگر با لایه‌های ارزان ‌تر پوشش داده می‌شود این لایه حالتی براق شفاف و زیبا به این ورق می‌دهد و به‌همین دلیل کابینت‌ های گلاس معمولاً براق هستند البته مدل‌های دیگری از آن هم وجود دارد. ورق‌های های گلاس در سمتی که لایه پلکسی‌گلاس دارد ضدآب محسوب می‌شوند اما از سمت دیگر مقاومت آن نسبت‌به روکش به پشت ورق های گلاس بستگی دارد؛ ازاین‌رو برای ماندگاری بیشتر پشت ورق را هم از جنس مرغوبی مانند ملامین می‌زند تا بتواند دوام بیاورد.

کابینت های گلاس

  براق ومات ازمدل‌های کابینت ‌های هایگلاس

تا به این‌جا با کابینت های گلاس آشنا شدیم و دریافتیم که یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات به خصوص در دکوراسیون آشپزخانه به شمار می‌رود اما کابینت هایگلاس مانند بقیه کابینت‌ها هم انواع و اقسام مختلفی دارند از مدل‌های متداول این کابینت می‌توان به کابینت های گلاس مات ، کابینت های گلاس اکلیدی ، کابینت های گلاس براق و کابینت های گلاس سوپر مات اشاره کرد. کابینت‌های های گلاس ساده که نمونه کابینت ‌های های گلاس هستند که می‌توانید در بازار ببینید برجسته اکلیلی و سوپر مات یکسری ویژگی‌های دیگری دارند که در براق بودن آن‌ها با همدیگر متفاوت است.

در مورد کابینت های گلاس براق یا مات باید یکسری نکات را بیان کنیم که بهتر است با ما همراه باشید کابینت هایگلاس براق یا مات بسیار به آشپزخونه بستگی دارد به نکاتی که شما می‌توانید برای آن‌ها استفاده بکنید بستگی دارد همان‌طور که می‌دانید کابینت‌ هایگلاس قیمت مناسبی دارد که یکی از مزایای آن می‌باشد اما اگر شما نتوانید یکی از رنگ‌های متنوع آن را انتخاب کنید مسلماً به کارتان و در دکوراسیون جالب نخواهد بود هایگلاس رنگ‌های متنوعی دارد که همان‌طور که گفتیم از جمله آن‌ها می‌توان به براق مات ساده و طرح‌دار اشاره کرد که هر یک از آن‌ها را می‌توان برای کابینت استفاده کرد حتی می‌توان دو رنگ برای کابینت آشپزخانه به کار برد که به جذابیت کار بسیار می‌افزاید اما در مورد کابینت دورنگ و تک‌رنگ بهتر است بگوییم که تا حدی زیادی بستگی به سلیقه شما و محیط آشپزخانه‌تان دارد اگر آشپزخانه شما مانند اکثر آپارتمان‌های امروزی متراژ و آشپزخانه شما کوچک است پیشنهاد می‌شود به سراغ کابینت یکدست بروید.

زمانی ‌که کابینت یکدست است به‌خصوص اگر رنگش روشن باشد و براق باشد می‌تواند نور را به‌خوبی انعکاس داده و همین‌طور محیط آشپزخانه را بزرگ ‌تر از آنچه که هست نشان بدهد؛ اما اگر آشپزخانه شما بزرگ است و علاقه زیادی به دکورهای کلاسیک و سنتی دارید می‌توانید از ترکیب دو رنگ استفاده کنید که یک‌رنگ آن روشن و یک‌رنگ و تیره باشد. در حال ‌حاضر بستگی خیلی زیادی به مدل و فرم آشپزخانه دارد و ما اگر بخواهیم محبوب‌ترین رنگ‌های سال گذشته و به‌ صورت کلی کابینت های گلاس را بیان کنیم رنگ سفید های گلاس پرفروش‌ترین آن می‌باشد و براق بودن آن محبوبیت خیلی بیشتری دارد چراکه تفاوت آن با سایر کابینت‌ها همان براق بودن و بازتاب نور بالای آن می‌باشد؛ چون که محیط را خیلی پر زرق و برق نشان می‌دهد. از طرفی اگر شما بخواهید مدل‌های گوناگون آن را بررسی کنید می‌توانید ابتدا محل مورد نظر خود را ارزیابی کرده و با توجه به بودجه و هزینه کابینت هایگلاس را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.