کابینت ممبران

کابینت ممبران درواقع یک کابینت ام دی اف با ظاهری مجلسی و شیک است. مغز کابینت ممبران از همان جنس ام دی اف است. ام دی اف در زیر دستگاه سی ان سی دارای طرح‌ها و نقش‌های کلاسیک می‌شود. ورق ام دی اف زیر دستگاه سی ان سی عملاً حکاکی می‌شود سپس یک رویه پی‌وی سی به این ورق ام دی اف می‌چسبانند این‌ رویه زیر دستگاه وکیوم تحت فشار و خلأ به سطح ام دی اف کاملاً می‌چسبد. این مرحله بسیار مهم است. کیفیت کابینت ممبران بسیار بستگی به چسب و نوع دستگاه وکیوم دارد. هنگام طراحی کابینت ممبران حتما باید از طراحان حرفه‌ای برای مشاوره طرح این کابینت بهره برد.چرا که ظرافت بیش‌ازحد طرح‌ها یا فرورفتگی‌های ریز باعث می‌شود که روکش پی‌وی سی نتواند به‌درستی به ورق ام دی اف بچسبند. این مسئله باعث می‌شود که بعد از مدتی رویه از روی ورق ام دی اف زیرین بلند شود یا آویزان شود. بنابراین سپردن سفارش

ممبران به گروه تخصصی طراحی و اجرا حائز اهمیت است.

لایه پی‌وی سی می‌تواند شامل رنگ‌های مختلف و نقوش مختلف مانند نقوش چوب باشد. درنهایت ما یک ورق ام دی اف خام ساده را با نقوش حکاکی شده‌ی ظریف و روکش پی‌وی سی که دارای طرح‌های متنوع و طبیعی (مانند چوب) ‌است تبدیل کرده‌ایم.علاوه‌بر حکاکی‌های ریزی که روی ورق ام دی اف خام انجام می‌گیرد، طرح‌های برجسته و فرورفته نیز می‌توان اجرا کرد بدین‌معنی که می‌توان نقش‌های آماده‌ی دیگر از ام دی اف که دارای قطعات بزرگ‌تری هم هستند را بر روی صفحه ام دی اف اصلی چسبانده و سپس آن را زیر دستگاه وکیوم قرار داد.

فرآیند تولید کابینت ممبران به شما اجازه انواع طرح‌های کلاسیک و پرنقش و نگار را می‌بخشد گفتنی است که نتیجه کار به این صورت است که در یک طرف ورق لایه ممبران است و در طرف دیگر یک لایه به رنگ سفید که از اول پشت ورق ام دی اف کارخانه‌ای چسبانده شده‌است. از نام‌های دیگر کابینت ممبران کابینت وکیوم و کابینت روکش پی‌وی سی نیز می‌توان نام برد.

کابینت ممبران

مزایای کابینت ممبران

این کابینت‌های زیبا و جذاب که جلوه‌ی هر آشپزخانه‌ای را متحول می‌کنند، دارای ویژگی‌های خاصی هم هستند که در ادامه توضیح خواهیم داد. البته که ویژگی‌های ظاهری کابینت ممبران خیلی وسوسه‌انگیز هستند اما بااین‌حال خوب است که درباره واقعیت‌های انتخاب این کابینت آگاهانه تصمیم بگیرید.

۱-تنوع طرح ورنگ

از آنجایی که ممبران دارای روکش پی‌وی سی است و این روکش پی وی‌ سی در رنگ‌های مختلف و طرح‌های مختلف تولید می‌شوند شما بازه گسترده‌ای برای انتخاب رنگ و طرح رویه پی‌وی سی دارید که می‌توانید بخوبی با دکوراسیون داخلی آشپزخانه و منزل ست کنید.

۲-حس خوب چوب

طرح‌های کلاسیک دارای نقش و نگارهای برجسته و فرورفته هستند. اجرای طرح‌های کلاسیک به‌جز کابینت چوبی که زمان‌بر و هزینه زیادی را به کارفرما تحمیل می‌کنند امکان آن تنها با اجرای کابینت ممبران میسر شده‌است .

۳-انتخاب آسان طرح دلخواه

ازآنجایی‌که سروکار متریال ممبران با دستگاه‌های اتوماتیک و پیشرفته است شما می‌توانید انواع طرح‌های دلخواه را با نرم‌افزارهای تولیدی به طرح روی ام دی اف تبدیل کنید.

۴-مقاوم دربرابر رطوبت

پی وی‌سی یک لایه‌ی محافظ ضد آب است .روکش پی‌وی سی این کابینت باعث می‌شود که اگر به‌خوبی اجرا شده باشد مقاومت خوبی در مقابل رطوبت داشته باشد.

معایب کابینت ممبران

معایب کابینت ممبران بسیار بستگی به انتخاب طراح و اجرای کابینت دارد. بنابراین در مواردی که در پایین به آن اشاره می‌شود در مقابل شیک بودن و زیبایی بی‌نظیر این کابینت برای بسیاری از افراد قابل چشم پوشی است.

۱-عدم کیفیت مناسب درصورت انتخاب طرح ظریف

تا این‌جا گفتیم که طرح های ممبران با دستگاه سی ان سی و روکش پی وی‌سی توسط دستگاه ،تحت فضا و خلأ چسبانده می‌شود. با اینکه این روش اتوماتیک است اما باید بدانید که طرح‌هایی که دارای ظرافت بیش‌ازحد و با خطوط نزدیک به هم هستند در اجرا با دستگاه سی ان سی خوب از آب در نمی‌آیند. تازه در مرحله بعد که قرار است روکش پی وی‌سی بشوند کار از این هم سخت‌تر می‌شود و به‌درستی روکش نمی‌چسبد و احتمال این‌که بعدها از ام دی اف بلند شود وجود دارد.

۲-عدم کیفیت مناسب درصورت استفاده از کابینت کار بی تجربه

اشکال دیگری که کابینت ممبران دارد این است که نتیجه کار بستگی به چند مرحله دارد یعنی باید تمام مراحل به‌درستی اجرا شود تا یک کابینت بادوام و خوش‌ساخت داشته باشید از مرحله طراحی این کابینت ، تا دستگاه سی ان سی، مرحله برش لایه پی‌وی سی و روکش کردن با دستگاه وکیوم باید توسط کارشناس حرفه‌ای  ودستگاه دقیق و باکیفیت انجام گیرد.بنابراین کیفیت ممبران خیلی متغیر است و باید از یک کابینت کار معتبر و باتجربه کار را سپرد که در این مورد نجار باشی میتواند به شما کمک کند

۳-حساسیت پوشش بیرونی کابینت ممبران به نور وحرارت

پوشش‌های پی‌وی سی مثل همیشه مقاومت خوبی در مقابل حرارت و نور ندارند. کابینت‌های ممبران که در مقابل نور آفتاب مداوم قرار دارند ممکن است به‌مرور زمان تغییر رنگ بدهند و یا این‌که چسب زیر لایه پی‌وی سی از کیفیت لازم برخوردار نباشد در چنین شرایطی روکش ممکن است باد کند یا جدا شود. کیفیت چسب در تولید کابینت ممبران بسیار با اهمیت است .

۴-حساسیت به اجسام تیز

این کابینت توانایی مقاومت در برابر اجسام برنده و نوک‌تیز را ندارد و در مقابل صدمه خراش‌های عمیق آسیب‌پذیر است.

۵-تعمیر کابینت ممبران با همان طرح ورنگ

یکی از مشکلاتی که کابینت‌های روکش پی وی‌سی ممکن است برای خریداران آن به وجود آورد این است که باید حتما همان روکش کابینت با همان طرح و رنگ وجود داشته باشد متأسفانه تولید روکش ها به‌صورت دوره‌ای در بازار عرضه می‌شوند به‌همین دلیل اگر به دلایل قصد تعمیر و یا تغییر بخشی از کابینت را داشته باشید این امکان به‌سختی مقدور است و به‌احتمال زیاد از همان کد رنگ و طرح در بازار موجود نیست بنابراین یا باید به‌کلی به‌کلی کابینت‌ها را عوض کنید یا این‌که از خیر تعمیر آن بگذرید درهرحال از این بابت شما ضرر می‌کنید .

کابینت ممبران

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید به‌عنوان محبوب‌ترین رنگ در انتخاب این مدل از کابینت‌ها می‌باشد. رنگ سفید باعث بزرگ‌تر نشان‌دادن فضا می‌شود بنابراین با انتخاب کابینت ممبران سفید حداقل خیالتان راحت است که آشپزخانه‌تان از آن چه که هست کوچک‌تر نشان داده نمی‌شود. کابینت ممبران سفید زیبایی‌ها و تزئینات خود را بهتر نشان می‌دهد و درعین‌حال ظاهر کلاسیک مجلل خود را بهتر نمایش می‌دهد کابینت سفید با طراحی هر آشپزخانه‌ای می‌تواند ست شود و درعین‌حال با متریال و تجهیزات آشپزخانه نیز به‌خوبی هماهنگ است. درعین‌حال نگرانی بابت هماهنگی آن با طراحی کل منزل نیز نخواهید داشت. می‌توان در کابینت‌های رنگ سفید از ویژگی‌های تزئینی به رنگ طلایی، نقره‌ای، برنزی و به‌طورکلی رنگ‌های متالیک استفاده کرد با تجهیزات متالیک مدرن آشپزخانه خوب ست می‌شوند.

کابینت ممبران مشکی

کابینت‌ ممبران مشکی انتخاب افرادی است که علاقه‌مند به فضایی قدرتمندانه و تاثیرگذار هستند. بهتر است هنگام انتخاب کابینت ممبران مشکی از میزان دریافت نور طبیعی به فضای آشپزخانه مطمئن شوید، مگر این‌که علاقه‌مند به نورپردازی مصنوعی حتی در طول روز باشید چراکه کابینت‌ های ممبران مشکی با ظاهر خیره‌کننده شان نور فضای داخلی را به خود جلب می‌کنند. کابینت ممبران مشکی یک انتخاب جسورانه تری است. بااین‌حال می‌توانید با اضافه کردن تزئینات و جزئیات رنگ‌های دیگر متالیک زیبایی آن را بیشتر از پیش کنید.

کابینت ممبران ساده

کابینت ممبران را می‌توان برای هر طرحی اجرا نمود. هیچ محدودیتی برای اجرای طرح‌های کابینت ممبران وجود ندارد اگر طراحی خانه و آشپزخانه شما مینیمال و مدرن است، شما می‌توانید کابینت ممبران ساده را انتخاب کنید. تفاوتی بین کابینت ممبران ساده و کلاسیک از نظر اجرا نمی‌باشد اما اجرای کابینت ساده همان‌طور که از اسمش مشخص است ساده و دارای طرح‌های ظریف و پرکار نمی‌باشد و به‌همین دلیل کیفیت و ماندگار رویه پی وی سی نیز به‌مراتب می‌تواند بیشتر باشد.

کابینت ممبران کلاسیک

انواع مدل کابینت آشپزخانه ممبران به‌خاطر طرح‌های کلاسیک و خاص‌شان شناخته شده‌اند. درواقع پرطرف‌دار شدن این کابینت‌ها به‌خاطر امکان طراحی و اجرای کلاسیک با این متریال کابینت می‌باشد. طرح‌های کلاسیک کابینت می‌توانند با چوب انجام شوند اما بسیار زمان‌بر و هزینه بالایی را به مشتری تحمیل می‌کنند. طرح های کلاسیک این کابینت می‌توانند از طریق نرم‌افزارها به دستگاه سی ان سی اعمال شوند. به‌همین دلیل تنوع و دقت بالایی در اجرای طراحی این کابینت صورت می‌گیرد. شما می‌توانید انواع طاق‌ها، قوس ها،و ویژگی‌های زیبای سبک کلاسیک را در اجرای این سبک از آشپزخانه به کار ببرید. درهرحال همان‌طور که گفته شد در اجرای طرح‌های پرکار حتما از مشاوره متخصص در این زمینه راهنمایی بخواهید تا از کیفیت اجرای کار مطمئن باشید.

به‌هرحال کابینت‌های آشپزخانه جزء آن دسته از ماندگارهای طراحی داخلی خانه هستند که به‌زودی تغییر و بازسازی نمی‌شود درعین‌حال هزینه بالایی نیز ممکن است برای شما داشته باشد پس چه خوب است که ابتدا کار از ابتدای کار از کیفیت متریال ممبران رویه آن و چسبان مطمئن باشید و در آخر نگرانی بابت اجرای طرح موردنظر شما نیز به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.